Logoblogzone

Speed ponad wszystko

"Czy najlepszy oznacza najszybszy ....."

GP Chin

2014-04-22 09:44:18
Przebudzenie Ferrari, wygrana Hamiltona.
Czy ktoś pamięta, kiedy Fernando Alonso ostatni raz stał na podium? Było to podczas GP Brazylii, zajął wtedy 3 miejsce. Gdyby chodziło o inny zespół można by powiedzieć, że nic się nie stało, ale nie jeśli chodzi o Ferrari.

GP Chin było pierwszym wyścigiem bez Stefano Domenicalego, którego zastąpił Marco Mattiaci. Można powiedzieć, że miał facet szczęście, bo Fernando zakończył wyścig na 3 miejscu, chociaż myślę, że była to bardziej zasługa kierowcy i zespołu niż nowego szefa. Życzę dobrze zespołowi z Maranello i mam nadzieję, że ta wygrana to nie jest przypadek, (chociaż patrząc na Kimiego można mieć pewne wątpliwości), i że zespół wziął się do pracy, której efekty niedługo wszyscy zobaczymy.

Natomiast nie można mieć wątpliwości, co do formy Mercedesów. Lewis Hamilton i Nico Rosberg wykonują świetną pracę zgarniając kolejny dublet dla stajni z Brackley. Można by rzec, że Lewis odjeżdża swoim rywalom tak, jak w poprzednim sezonie robił Sebastian Vettel. Ciekawe, na kogo zespół postawi w dalszej części sezonu.

Wspomniany S. Vettel nie ma łatwego życia w tym sezonie. Nie dość, że jego samochód nie spisuje się tak jak był do tego przyzwyczajony przez ostatnie sezony, to przegrywa pojedynki z innymi kierowcami. Żeby tego było mało musi jeszcze przepuszczać swojego kolegę zespołowego Daniela Riccardo, który takie odnoszę wrażenie, radzi sobie z tym bolidem trochę lepiej niż 4-krotny mistrz świata. Cóż, gdyby Red Bull dysponował lepszym samochodem taka sytuacja nie miałaby miejsca, a tak Vettel czuje się chyba trochę jak Mark Webber, który nie raz musiał mistrzowi ustępować pola.

Wracając do wyścigu trzeba odnotować dobry start Massy, dzięki któremu Brazylijczyk poprawił swoją pozycję, niestety błędy mechaników w pit lane spowodowały, że Felipe ukończył wyścig na 15 miejscu. W pewnym momencie sądziłam, że odrodził się Lotus. Grosjean jechał w pierwszej dziesiątce i radził sobie naprawdę nieźle, ale przyszło okrążenie 30 i wyścig dla Francuza się zakończył.

Podium: Hamilton, Rosberg, Alonso.

Pochwała: Mercedes, Riccardo, Alonso, Hulkenberg, Bottas, Perez, Kvyat.

Porażka: McLaren, Lotus, Sutil, Massa, Kimi.


odwiedzin: 632

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

O mnie

F1 oglądam od paru lat i jakoś nie mam dosyć.

odwiedzin: 23075

kanał rss: http://speed.f1zone.pl/rss
© 2011 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone, serwis Blog-zone należy do F1zone.pl