Logoblogzone

Speed ponad wszystko

"Czy najlepszy oznacza najszybszy ....."

GP BAHRAJNU

2014-04-08 09:49:42
900 - setne GP Formuły 1
GP Bahrajnu, tym razem przy sztucznym świetle, było 900 – setnym wyścigiem Formuły 1 i chyb jednym z lepszych, GP jakie ostatnio widziałam i szczerze mówiąc chciałabym częściej oglądać. Tyle manewrów wyprzedzania ile było w Bahrajnie zdarza się ostatnimi czasy chyba za rzadko.

Zaraz po stracie Hamilton nie odpuścił Rosbergowi i wyszedł na prowadzenie. Świetny start miał Massa, ale nie udało mu się zachować trzeciego miejsca.
Kierowcy toczyli ze sobą pojedynki, wymieniali się pozycjami, tracili je by potem znowu je odzyskać (Red Bull, Williams, Force India) i wszystko to odbywało się bez poleceń zespołowych. Trochę inaczej wyglądała sytuacja w Ferrari. Przykro patrzeć, gdy kierowca taki jak Kimi Raikkonen siedzący w takim samochodzie jest mijany przez bolidy, które wydawałoby się są potencjalnie gorsze od Ferrari.

Na 41 okrążeniu doszło do groźnej kolizji między Maldonado i Gutierezem, po której na tor wjechał samochód bezpieczeństwa. Większość kierowców wykorzystało ten czas na zjazd do alei serwisowej na zmianę opon. Po wznowieniu wyścigu nastąpił ciąg dalszy pojedynków miedzy kierowcami. Rosberg walczył z Hamiltonem o pierwsze miejsce i musiał uznać przewagę Anglika. O kolejne miejsca walczyli kierowcy Force India, Red Bulla, Williamsa. Riccardo ponownie wyprzedził Vettela, i Hulkenberga, ale nie był w stanie dogonić Pereza, który wyścig zakończył na 3 miejscu.

Podium: Hamilton, Rosberg, Perez.

Pochwała – Massa za start, Mercedes, Force India ze wskazaniem na Pereza, Red Bull ze wskazaniem na Riccardo.

Porażka – Ferrari, Lotus, McLaren, Sutil, Vergne,odwiedzin: 638

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
22357GrzesiekF1 [komentarzy: 1110] / 2014-04-08 17:59:23
Fantastyczny wyścig, dawno takiego nie było.
Przez cały wyścig było tak ciekawie, że nawet nie zwróciłem uwagi na dzwięk silników. cytuj

O mnie

F1 oglądam od paru lat i jakoś nie mam dosyć.

odwiedzin: 23079

kanał rss: http://speed.f1zone.pl/rss
© 2011 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone, serwis Blog-zone należy do F1zone.pl