Logoblogzone

Speed ponad wszystko

"Czy najlepszy oznacza najszybszy ....."

GP Malezji

2014-03-31 13:55:12
Szczęśliwy numer 44
Po deszczowych kwalifikacjach każdy przewidywał, że dzisiejszy wyścig przebiegnie w podobnych okolicznościach, bo przecież deszczowe grand prix to wizytówka Malezji. Ulewny deszcz powoduje, że wyścig jest z pewnością ciekawy dla widzów, ale piekielnie trudny dla kierowców i zespołów. Tym razem jednak tylko kwalifikacje upłynęły w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Pogoda w niedzielę nie była wyzwaniem ani dla kierowców ani dla zespołów.

Z pierwszych pól startowały Mercedesy i trzeba przyznać, że spisują się naprawdę dobrze. Jest to drugi wyścig, w którym kierowcy tego teamu wygrywają kwalifikacje i wyścig. Widać, że zespół wykonał ogromną pracę, a wszelkie zmiany w przepisach nie wpłynęły niekorzystnie na bolid. Niestety nie można tego powiedzieć o Red Bull’u. Co prawda Sebastian Vettel zakończył wyścig na trzeciej pozycji, ale już jego zespołowy partner nie miał takiego szczęścia.

W poprzednim wyścigu Riccardo został zdyskwalifikowany z powodu przekroczenia limitu przepływu paliwa. Tym razem mimo dobrego startu nie było mu dane dojechać do mety. Najpierw źle dokręcone koło w alei serwisowej. Na szczęście mechanicy zorientowali się nim zdążył wyjechać na tor, ale i tak spowodowało to ogromną stratę. Gdy już się na nim znalazł okazało się, że uszkodził przednie skrzydło i przebił oponę. Na domiar złego sędziowie nałożyli na niego karę 5 sekundowego postoju w alei serwisowej. Wszystko to sprawiło, że Daniel spadł do drugiej dziesiątki i zespół uznał, że chyba lepiej wycofać się z wyścigu niż go kontynuować. Po wyścigu okazało się, że w następnym GP zostanie cofnięty o 10 pozycji na starcie. Cóż, kiedyś Daniel był najbardziej uśmiechniętym kierowcą w F1, teraz o ten uśmiech może być coraz trudniej.

Natomiast powody do zadowolenia powinien mieć Hulkenberg. Co prawda w końcówce uległ Alonso, ale miejsce 4 dla Force India to na pewno nie jest wstyd. Tym bardziej, że drugi z zawodników Ferrari, Kimi Raikkonen zajął dopiero 12 miejsce. Należy także odnotować dobry wynik (w porównaniu do poprzedniego sezonu) kierowców McLarena. Miejsce 6 Buttona i 9 Magnusena to dobry znak na przyszłość.

Chciałabym także wspomnieć o kierowcach Willliamsa. Obydwoje zajęli moim zdaniem dobre pozycje; Massa był 7, Bottas 8, i wszystko byłoby ok., gdyby nie to zdanie, które padło i przywołało wspomnienia z poprzedniego sezonu. Być może Felipe zrobił dobrze nie ustępując Valtteriemu, chociaż nie wiem czy była to bardziej zasługa możliwości dojechania do Buttona, czy raczej zżymanie się na zdanie, które przypomniało mu czasy w Ferrari. Być może i jedno i drugie.

Podium: Hamilton, Rosberg, Vettel.

Pochwały: Mercedes, Hulkenberg, Williams, McLaren, Magnusem, Kvyat, Vettel.

Porażka: Riccardo, Raikkonen, Lotus, Sutil, Verne.

odwiedzin: 640

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

O mnie

F1 oglądam od paru lat i jakoś nie mam dosyć.

odwiedzin: 23078

kanał rss: http://speed.f1zone.pl/rss
© 2011 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone, serwis Blog-zone należy do F1zone.pl