Logoblogzone

Speed ponad wszystko

"Czy najlepszy oznacza najszybszy ....."

GP Abu Zabi

2013-11-06 08:23:16
Bączki Vettela i pusta kieszeń Kimiego
Kimi to jednak potrafi skraść show. Najpierw powiedział, że mu nie płacą od początku sezonu, a następnie zakończył wyścig na pierwszym okrążeniu. Nie wiadomo czy kontakt z bolidem kierowcy Caterham był mu na rękę czy nie, ale fakt faktem, że Kimi opuścił Yas Marinę tak szybko jak było to możliwe. Mam nadzieję, że cała ta sprawa zakończy się pozytywnie, bowiem byłoby wielką szkodą nie zobaczyć tak dobrego kierowcy w dwóch ostatnich wyścigach.

Mark Webber startujący z pierwszego pola jak zwykle nie zawiódł i dał się ograć Vettelowi i Rosbergowi. Sebastian jak na mistrza przystało nie oddał prowadzenia i był to jego kolejny fantastyczny wyścig.

Alonso przez pierwszą cześć wyścigu jechał za Massą, a gdy w końcu się do niego zbliżył zastanawiałam się, czy usłyszymy coś w rodzaju znanego nam polecenia zespołowego, ale na szczęście obyło się bez tego. Ten wyścig nie był tak tragiczny jak dwa tygodnie temu (mam na myśli miejsce, które zajął), chociaż przypuszczam, że Fernando jak i zespół liczyli na coś więcej. Ale przynajmniej można zmienić liczbę na kasku. Zawsze to jakiś progres.

Pojedynków  nie było  zbyt wiele, ale warto wspomnieć Grosjeana i di Restę, Gutierrez i Hamiltona. Na 26 okrążeniu Massa wyprzedził Hamiltona, potem na 27 udało mu się wyprzedzić Sutila.

Chciałabym jeszcze wspomnieć Hulkenberga, którego trochę mi szkoda, bo ponoć też kasy nie widział, a chłopak jeździ nieźle i warto by było, by wylądował w jakimś stabilnie finansowo zespole.

Czy bączki Vettela będą stałym elementem w dwóch kolejnych wyścigach? Jeśli wygra to pewnie tak, a że zapłaci za to drobne, jak dla niego 25 tysięcy Euro, no to, jaka to kara drodzy czytelnicy, gdy zarabia się miliony.

Podium: Vettel, Webber, Rosberg.
Pochwała: Red Bull, Grosjean, Alonso, Di Resta.
Porażka: Hamilton (7 miejsce dla tej klasy kierowcy to naprawdę kiepski wynik) Button, Hulkenberg ( ta 14 to chyba pech).


 


odwiedzin: 742

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

O mnie

F1 oglądam od paru lat i jakoś nie mam dosyć.

odwiedzin: 23073

kanał rss: http://speed.f1zone.pl/rss
© 2011 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone, serwis Blog-zone należy do F1zone.pl