Logoblogzone

Speed ponad wszystko

"Czy najlepszy oznacza najszybszy ....."

GP Indii

2013-10-28 13:37:20
Walka jeszcze trwa
Z pierwszego pola startował Sebastian Vettel, i jak zwykle nie dał szans kierowcom startującym z dalszych pozycji. Swoją bezbłędną jazdą wygrał GP Indii przypieczętowując tym samym kolejny, czwarty już mistrzowski tytuł. Pewnie nie wszystkim się to podoba, ale trudno, taki jest stan rzeczy na 2013 rok.

Niestety tak udanego weekendu nie miał kolega zespołowy Sebastiana, Mark Webber. Z powodu awarii alternatora zakończył wyścig na 39 okrążeniu i nie zdobył żadnych punktów.

Jeśli mówimy o pechu to dosięgnął on także zawodnika, który ostatnio robi na mnie bardzo pozytywne wrażenie tj. Nico Hulkenberga. Wielka szkoda, że awaria samochodu pozbawiła go dobrego punktowanego miejsca. Mam tylko nadzieję, że Sauber zastanowi się dwa razy nim będzie chciał go wymienić na kogoś innego.

Paradę pechowców zakończmy na kierowcy, który z pewnością do nich nie należy, ale cóż czasem los sprawia niemiłe niespodzianki. Fernando Alonso startował z 8 pozycji i chyba nikomu nie przyszło do głowy, że może skończyć wyścig na pozycji 11. Kontakt na początku wyścigu, potem chyba nienajlepsza strategia doprowadziły do tego, że kask Alonso pokazujący sumę punktów, jakie zdobył w całej swojej karierze, czyli 1571 można będzie użyć w najbliższym wyścigu, bo ta liczba niestety po GP Indii nie uległa zmianie.

W odróżnieniu od Alonso, Massa spisał się wyśmienicie. Widocznie odejście z Ferrari ma swoje dobre strony i Massa w końcu pokazuje, na co go stać ( a może teraz w końcu mu na to pozwolono). Dobry wyścig w porównaniu z kolegą zespołowym zaliczył także Romain Grosjean. Startował przecież z odległego 13 miejsca a skończył na podium.

Przed nami jeszcze trzy wyścigi. Oczywiście mamy już mistrza, ale ciągle nie wiemy, kto zajmie 2 i 3 miejsce. Punktacja jest następująca:
Kierowcy:                                                           Zespoły:
Fernando Alonso - 207 pkt.                        Mercedes - 313 pkt.
Kimi Raikkonen   - 183 pkt.                        Ferrari       - 309 pkt.
Lewis Hamilton   - 169 pkt.                         Lotus        - 285 pkt.

Jeśli chodzi o zespoły to trudno wyrokować, komu przypadnie drugie miejsce. Różnice w punktach nie są aż tak duże więc wszystko może się zdarzyć. Co do kierowców, to stawiam na Fernando (2 miejsce), pod warunkiem jednak, że nie powtórzy się to, co oglądaliśmy w Indiach.

Podium: Vettel, Rosberg, Grosjean.

Pochwała: Vettel, Rosberg, Grosjean, Massa, Perez.

Porażka: Webber, Alonso, Hulkenberg, Button.

Gratulacje dla Pana Roberta Kubicy, który zdobył mistrzostwo w kategorii WRC2. Czekamy na powrót do F1.odwiedzin: 788

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

O mnie

F1 oglądam od paru lat i jakoś nie mam dosyć.

odwiedzin: 23072

kanał rss: http://speed.f1zone.pl/rss
© 2011 F1zone.pl Wszelkie prawa zastrzeżone, serwis Blog-zone należy do F1zone.pl